A+ A A-

Sisak-autó Gerhard Berger módra

Vannak dolgok, amik hozzátartoznak az autózáshoz, vagy éppen az autósporthoz, de sosem gondolná az ember, hogy külön életre kelhetnek. Ilyen ez a hatalmas bukósisak is, ami nem egy óriásnak készült, hanem kerekekkel és motorral szerelték fel, így egy önálló jármű vált belőle, egy valódi crazy car.

Versengés, száguldás, dinamika, adrenalin! Gerhard Berger, volt Forma-1-es versenyző sisakja ihlette ezt a modellt, mely bizonyára ismerősnek tűnik a Hungaroringes futamokról is. Gerhard Berger pályafutása során 14 szezonban versenyzett, így a Forma-1 legtapasztaltabb versenyzői közé tartozik, tehát nem véletlenül esett rá a sisak-autó elkészítőjének választása. Az osztrák pilóta pályafutása során 210 versenyen indult, 10 nagydíjat nyert, 48-szor végzett a dobogón és 21 alkalommal futotta a verseny leggyorsabb körét. Habár sosem lett világbajnok – legjobb világbajnoki eredménye két harmadik helyezés volt – azért azt a címet magáénak tudhatja, hogy ő érte el a Benetton csapat első és 11 évvel később az utolsó futamgyőzelmét is. 1984 és 1997 között öt csapat – ATS, Arrows, Benetton, Ferrari, McLaren – színeiben állt rajthoz. Visszavonulása után sem intett búcsút a száguldó cirkusznak, az ezredforduló után gyakran volt látható a boxutcában, a BMW versenyigazgatójaként, de különleges alkalmakkor a volán mögé is visszaült. Az egyik ilyen alkalom 2004. április 25-én volt, barátja, Ayrton Senna halálának 10. évfordulója előtt pár nappal. Berger azzal a JPS Lotus 97T-vel tartott háromkörös bemutatót Imolában, amivel Senna 1985-ben versenyzett. Ez a sisak-autó versenyzésre nem alkalmas, hiszen maximális sebessége „csupán" 150 km/óra. Egy Forma-1-es versenyautótól ez igencsak kevés lenne, na de egy bukósisaktól? A mindkét oldalon osztrák zászlóval festett 230 cm hosszú, két méter széles és 170 cm magas sisak-autót egy 112 lóerős BMW erőforrással látták el. Hogy biztonságos-e? Bukósisak valószínűleg már nem kell hozzá...

Utoljára frissítve: 2014. január 27., hétfő 08:50